Floriteam

Oddíl Floriteam - Doudleby

Floriteam

Otevření nové tělocvičny v září 2008 bylo velkou událostí nejen pro TJ Sokol, ale i pro celé Doudleby n. Orl. Velkou inspirací se toto stalo pro ženy – cvičenky a pod vedením Jany Florianové nacvičily cvičení s gumou a country čtverylku. Vystoupení se líbilo a tak začaly s nácvikem dalších dvou skladeb pro ples TJ Sokol. Úspěch se dostavil a začalo se přemýšlet co dál. TJ Sokol čekala oslava 110 let od založení a zároveň 750 let od první zmínky o Doudlebách.  Na těchto akcích vystupovaly ženy jako „tančící důchodkyně“.

A tehdy se rozhodly změnit název na Floriteam, protože autorkou skladeb a vedoucí byla Jana Florianová. V době založení byly členkami: Jana Frejvaldová, Jana Hlavatá, Zdena Klimešová, Vlasta Lacinová, Dagmar Mergancová, Miluše Ohnoutková, Dana Řeháková. V dalších letech se odstěhovala Zdena Klimešová a v roce 2017 zemřela Jana Hlavatá. Floritčeam postupně doplnily Anna Mazurová, Zdena Havlová a Věra Zaňková z Velké Ledské.

V roce 2018 oslavil Floriteam 10 let svého působení dvouhodinovým programem na sýpce doudlebského zámku. Za tuto dobu členky nacvičily 24 skladeb, absolvovaly152 vystoupení na plesích, v klubech seniorů, na různých akademiích, soukromých oslavách. Vystupovaly nejen v Česku, ale i v Polsku na dožínkách. V tomto roce se též zúčastnily XVI. Všesokolského sletu v Praze ve skladbě Cesta a ještě vystoupily v OC Eden v doprovodném programu.

V roce 2019 se zúčastnily soutěže v pódiových skladbách pořádané ČOS v Praze. Za svoje vystoupení získaly pohár a diplom za originalitu ve ztvárnění skladby „Když nemůžeš, tak přidej“ od skupiny Mirai.

Celkem v roce 2019 vystoupil Floriteam na 23 akcích, kromě Prahy  nejvýznamnější  byla účast na přehlídce tanečních souborů seniorů ve Velkém Týnci, kde  zastupoval  královehradecký kraj. I v Doudlebách Floriteam vystoupil a to na oslavách 120 let Sokola, srazu rodáků a vítání léta.

Další 2 roky byly poznamenány pandemií covidu, kdy byly zakázány veškeré společenské akce. V roce 2020 bylo pouze 8 vystoupení, v září se Floriteam na pozvání MPSV zúčastnil akce pro seniory v Rychnově n.Kn. A tím na několik měsíců byla činnost pozastavena.

Rok 2021 pandemie pokračuje a tak se Floriteam zapojil do akce pořádané ČOS – Roztančeme jaro společně se Sokolem aneb přidejte se ke krokovce. Tu potom předvedl na doudlebském jarmarku. 30. 6. se uskutečnilo setkání seniorů olomouckého a královehradeckého kraje, kteří se v době pandemie zapojili do turistické akce „Sejdeme se u Svitav“. I zde vystoupil Floriteam v doprovodném programu. 11. září úspěšně reprezentoval seniory královehradeckého kraje v obci Střeň (olomoucký kraj) na 4. ročníku letní slavnosti Komárfest. Vystoupením Floriteamu bylo zahájeno i krajské kolo soutěže Babička královehradeckého kraje 2021.